Budujemy robota z klocków Lego

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Ciekawa i twórcza lekcja kaligrafii
          „Wspólnie pomóżmy zbudować studnie"

W każdy czwartek grupa zapaleńców i miłośników techniki  bawiła się edukacyjnym produktem  LEGO®, czyli pracowała ze środowiskiem  klocków Lego Mindstorms EV3, Mindstorms Education oraz  Lego We Do 2.0, budując i ożywiając roboty.

Każda  zaprojektowana i zbudowana maszyna miała swoją misję, którą  za pomocą kostki EV3,  programu Scratch, czy środowiska programistycznego Lego uczniowie przełożyli na język bloczków. Z użyciem sensorów czujników ruchu, wychylenia oraz interaktywnych serwomotorów wydawali robotom rozkazy  -  bawiąc się jednocześnie.

Pod opieką  J. Wróblewskiej uczniowie rozbudzali entuzjazm do nauki.   Za pomocą  trójwymiarowych modeli analizowali  i testowali swoje pomysły oraz zaawansowane projekty.

Aktualnie zakończyliśmy pracę nad projektem „Święta Tuż Tuż”.  Główne role w naszym dziele odegrały sanie, renifery i sam Święty Mikołaj.