22 stycznia 2018 r.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Ciekawa i twórcza lekcja kaligrafii

„Wspólnie pomóżmy zbudować studnie"
          Wycieczka do NBP

W poniedziałek o godz. 11.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Jak co roku dostojni goście z Zaczarnia i nie tylko, licznie zaszczycili nas swoją obecnością. Gospodarzami i organizatorami uroczystości były Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zaczarniu, Parafia Matki Bożej Bolesnej z ks. proboszczem Robertem Filipowiczem, Szkolne Koło Caritas oraz wolontariat gimnazjum.

Uroczystość szkolną poprzedziło spotkanie seniorów w kościele parafialnym, gdzie o godz. 10.00 została odprawiona Msza św. w ich  intencji. Po wspólnej modlitwie goście udali się do szkoły, by obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów. Powitała ich pani wicedyrektor, mgr Bożena Kawa oraz przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas i Samorządu Uczniowskiego. Na program artystyczny złożyły się wiersze o babci i dziadku recytowane przez uczniów klas młodszych, przedstawienie pt. "Boże Narodzenie zaczyna się w każdym z nas" oraz tańce i piosenki. Układy choreograficzne tańców przygotowały panie I. Skicka, J. Augustyn i J. Wróblewska. Okolicznościowe piosenki o babci i dziadku oraz kolędy w wykonaniu chóru szkolnego przygotował pan D. Augustyn. Występy uczniów goście nagrodzili gromkimi brawami.

Dzieci złożyły babciom i dziadkom życzenia, dla gości odśpiewano tradycyjne "Sto lat". Uczniowie SK Caritas obdarowali seniorów upominkami. Tym razem były to pudełeczka ze słodką niespodzianką w środku, pięknie wykonane i przyozdobione przez wolontariuszy, przygotowane pod kierownictwem pań J. Ptak i E. Kuta. Uroczystość uświetnili również uczniowie naszej szkoły, uczący się grać na różnych instrumentach muzycznych, którzy zaprezentowali swoje umiejętności, grając piękne kolędy. Na zakończenie zaproszono gości na gorący posiłek, kawę i ciasto.

Całość programu opracowała pani T. Czosnyka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości. Seniorom dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.