146788775       spzaczarnie@wp.pl

 
         

 

 

Strona główna     |      Dyrekcja     |     Uczniowie     |     Rodzice      |     Dokumentacja      |     Aktualności     |     Kontakt

     
 

29 listopada – 01 grudnia 2017 r.

Wycieczka do Warszawy

 

Pozostałe aktualności:  

        Jubileusz 60-lecia Muzeum ...

        Zakończenie akcji "Paczka na Kresy"
          Konkurs plastyczny "Mój ulubiony ..."  
 
   

 

Na wycieczkę do stolicy Polski wybrali się uczniowie klasy VII. W wycieczce gościnnie brało udział również 5 uczniów II klasy gimnazjum. Tym razem celem wyjazdu było poznanie wspaniałego dziedzictwa historycznego pozostawionego przez ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego, oraz zwiedzenie współczesnych miejsc charakterystycznych dla Warszawy.

W pierwszym dniu wycieczki zwiedzano Łazienki z Pałacem na Wodzie i Pałacykiem Myśliwskim. Wiele wrażeń wywołała również lekcja muzealna w Pałacu w Wilanowie. Późnym popołudniem uczniowie udali się na Stadion Narodowy, gdzie z przewodnikiem przeszli trasą „Poczuj się jak VIP”. W kolejnym dniu wycieczki zwiedzano Zamek Królewski. Ogromne wrażenie na uczniach zrobiły bogato zdobione wnętrza, kolekcje rzeźby, malarstwa, a wśród nich bezcenne dzieła Rembrandta „Dziewczyna w ramie obrazu” oraz „Uczony przy pulpicie”. Uczniowie poznali wstrząsającą historię zamku z czasów II wojny światowej: bohaterstwo warszawiaków związane z ratowaniem zbiorów, totalne zniszczenie budowli przez Niemców, heroiczną odbudowę i mozolne odtworzenie najmniejszych detali architektonicznych z zachowanych fragmentów i zdjęć. Zgromadzona w zamku kolekcja obrazów Canaletta przypomina świetność dawnej Warszawy, dzięki tym obrazom można było odbudować z ruin inne budowle. Na koniec pobytu w Zamku Królewskim młodzież mogła uczestniczyć w wydarzeniu kulturalnym, jakim były „Targi książki historycznej”. Ten pełen wrażeń dzień zakończył seans filmowy; w Multikinie Złote Tarasy obejrzeli „Listy do M 3”. W trzecim dniu wycieczki młodzież zwiedzała Sejm i Senat Rzeczpospolitej Polskiej.

Ostatnim punktem wyjazdu był pobyt na lodowisku oraz Msza święta w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Grażyna Uchwat

 

   
 
   

NASTĘPNA GALERIA

   
 
   
  Spotkanie z dzielnicowym
   
 
           
 
           
 
           
 
           
 
           
 
           
     
 
 

 

 

 

 

 

 

Patron

Historia szkoły

Grono pedagogiczne

Pedagog szkolny

Absolwenci

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

 

Cyfrowa szkoła

Wspomaganie szkół

Szkoła promująca zdrowie

     © Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zaczarniu. Website designed by Małgorzata Stolarz