8 listopada 2017 r.

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania - „Dzień Śniadanie Daje Moc” w naszej szkole

Zakończenie projektu „Galopem do sukcesu..."

Akademia z okazji Święta Niepodległości
          Dzień Placków Ziemniaczanych

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do programu „Śniadanie daje moc” organizowanego przez Partnerstwo dla Zdrowia oraz Instytutu Matki i Dziecka, którego głównym celem jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania  i roli śniadania w diecie dzieci i młodzieży. Zwieńczeniem programu był „Dzień Śniadanie Daje Moc” zorganizowany w naszej szkole nie tylko dla uczniów klas I-III, gdyż do akcji włączyli się uczniowie starszych klas oraz oddziałów gimnazjalnych. Wszyscy przygotowywali drugie śniadanie, pamiętając o zasadach zdrowego odżywiania. Na stołach znalazło się pieczywo, wędliny, sery, twarożki, jogurty, mleko, płatki, owoce i warzywa oraz kolorowe kanapki, a także owocowe sałatki, szaszłyki, musy, smaczne omlety, tosty i gofry z owocami. Widać było, że zarówno dziewczyny, jak i chłopcy, doskonale odnajdują się w kuchennych działaniach. Przygotowanie dania były tak smaczne, że błyskawicznie znikały z talerzy. Szkolny Zespół Promocji Zdrowia składa serdeczne podziękowania wszystkim uczniom za zaangażowanie, wychowawcom za sprawną organizację oraz rodzicom za pomoc w zorganizowaniu akcji.

GALERIA 1 >>>

GALERIA 2 >>>