24/25 listopada 2017 r.

Nocna przygoda klasy IVa

Zakończenie projektu „Galopem do sukcesu..."

Akademia z okazji Święta Niepodległości
          Dzień Placków Ziemniaczanych

Czy to możliwe, żeby uczniowie chcieli zostać w szkole dłużej niż przewiduje ich plan lekcji? Okazuje się, że tak. Dzień spędzony w szkole to szara codzienność, ale noc w szkole – to dopiero przygoda!

Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy IVa, którzy pod opieką pań Małgorzaty Stolarz oraz Ewy Kuty wzięli udział w imprezie pt. „Noc w szkole”. Spakowani nieco inaczej niż zazwyczaj, uczniowie przybyli do szkoły wieczorną porą. Po pierwszych wybuchach radości wynikającej z faktu nocowania w szkole, wszyscy przystąpili do pracy nad kolacją. Pyszne gofry były tylko smakowitą zapowiedzią tego, co miało wydarzyć się potem. Następnie uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy. Jedna grupka, pod kierunkiem pani Ewy Kuty, przygotowywała szkice autoportretów, które następnie malowała farbami. Kiedy mali artyści pracowali na swoimi dziełami, druga część klasy, wraz z wychowawczynią miała do wykonania poważne zadanie, a raczej całą misję. Ukryte w różnych miejscach w szkole koperty z zadaniami skrywały zagadki, rebusy, zadania przedmiotowe oraz niespodzianki. Nie zabrakło nawet doświadczeń chemicznych. Poszukiwanie skarbów pozwoliło uczniom klasy IV, przyzwyczajonym do jednej sali, na odkrycie nieznanych jak dotąd zakamarków szkoły i „poważnych” pracowni przedmiotowych. Nad prawidłowym przebiegiem całego przedsięwzięcia czuwały uczennice klasy VII, Ania Dulian oraz Emilka Łuszcz, które wykazały się ogromną pomysłowością w opracowaniu planu zabawy. Ostatnim punktem wieczornej imprezy była projekcja filmu, podczas której nie zabrakło popcornu i innych ulubionych przekąsek.

Jak nie trudno się domyślić, usnąć po wieczorze pełnym emocji nie było łatwo. Poranna pobudka przywróciła wszystkich do rzeczywistości. Kilka chwil na poranną toaletę, posprzątanie sali i już wypoczęci :) rodzice przybyli po swoje pociechy. Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom za zaufanie, a dzieciom za wspaniale spędzony czas.

M. S.

KOLEJNA GALERIA>>>