Strona główna    |    Dyrekcja    |    Aktualności    |    Kontakt

Wirtualna szkoła

Dokumentacja

Koło teatralne „Bohema”

W naszym gimnazjum od lat powstają ciekawe, uczniowskie przedstawienia teatralne z okazji różnych uroczystości szkolnych (np. Dnia Patrona). Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach koła teatralnego. W związku z powyższym postanowiliśmy w krąg zainteresowania teatrem wprowadzić rodziców. Tak narodził się pomysł koła teatralnego z udziałem nauczycieli i rodziców. Wyzwania tego podjęła się p. Joanna Ptak, we współpracy z p. K. Hobler,  K. Maślanką i E. Kutą. Tak naprawdę nie trzeba było długo namawiać nikogo, żeby wziął udział w tym przedsięwzięciu. Rodzice z wielką chęcią i entuzjazmem przystąpili do prób. Pierwszym przygotowanym spektaklem były jasełka, które stały się dużym sukcesem. Okazało się, że wśród rodziców i nauczycieli znajduje się wiele talentów aktorskich. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania rodziców, ich pomysłowości i otwartości, a przede wszystkim ich współdziałania nie tylko na scenie, ale także w przygotowywaniu strojów i dekoracji. Dzieci, widząc sceniczne działania swoich rodziców, otrzymują od nich wspaniałą lekcję współpracy i wytrwałości w dążeniu do celu.

Cele koła:

1.     Rozbudzanie zainteresowań rodziców teatrem.

2.     Doskonalenie współpracy i integracja nauczycieli i rodziców.

3.     Przygotowanie do świadomego uczestnictwa w kulturze, obcowania ze sztuką, bywania w teatrze.

4.     Rozwijanie wrażliwości estetycznej.

5.     Udział w życiu kulturalnym szkoły.

6.     Dbanie o kulturę słowa.

Do koła teatralnego należą:

Joanna Ptak

Krzysztof Czarnik

Jerzy Kuta

Nasze dokonania:

• Pierwszym spektaklem przygotowanym przez nauczycieli i rodziców było przedstawienie bożonarodzeniowe, które zostało wystawione dla uczniów i zaproszonych gości w dniu 20 grudnia 2013 r., na zebraniu dla rodziców 23 stycznia 2014 r. oraz w Dniu Seniora 25 stycznia 2013 r.

• Kolejne przedstawienie, jakie zaprezentowaliśmy szerszej publiczności , to kabaretowy spektakl pt. „Czerwony Kapturek- historia prawdziwa”, wystawiony 1 czerwca 2014 r. w czasie Pikniku Rodzinnego „Z plecakiem po Europie” Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zaczarniu, oraz 9 sierpnia 2014 r. na Festynie Rodzinnym w Tarnowcu.

• W dniu 31stycznia 2015 roku miała miejsce premiera przedstawienia kabaretowego z elementami tańca i śpiewu pt. „Dzień Seniora”. Opowiada on w sposób humorystyczny o bolączkach i radościach seniorów, przebywających w sanatoriach i stosujących w swoim życiu „śmiechoterapię”. Spektakl ten spotkał się z bardzo gorącym przyjęciem zaproszonych gości, którzy brali udział w obchodach Dnia Seniora w naszej szkole. Zebrane gratulacje i uśmiechy na twarzach widzów są najlepszym dowodem na to, że praca „Bohemy” ma sens i należy ją kontynuować w kolejnych teatralnych przedsięwzięciach.

Zza kulis

Zdjęcia z prób

Dzień Seniora

Copyright © 2013 Małgorzata Stolarz   |   Proofread by J. Kolak   |    Photos by G. Ważny   |   All rights reserved