Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zaczarniu 2016/2017

 

 

  • Certyfikat przynależności Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Zaczarniu do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

Koordynatorzy: Danuta Świątek, Jolanta Wróblewska
Opiekun: Bożena Kawa

  • XV Międzyszkolny Konkurs Plastyczny inspirowany utworem Patronki szkoły, Marii Konopnickiej. Konkurs na pracę plastyczną do cytatu zaczerpniętego z utworu Na jagody Marii Konopnickiej: Popłyniemy teraz dalej, gdzie borówek jest kraina...

I miejsce:  Aleksandra Kocoł, kl.IV 

Wyróżnienia: Aleksander Boruta, kl. II
Marlena Madej , kl. V

Organizatorzy: Teresa Czosnyka, Jolanta Wróblewska, Iwona Skicka, Bożena Kawa

  • Ogólnopolski Konkurs  „Odblaskowa Klasa”

Konkurs  promujący bezpieczeństwo dzieci na drogach,  popularyzujący elementy odblaskowe wśród dzieci, zadanie: wykonanie ciekawego zdjęcia klasy w odblaskowych akcesoriach

I miejsce:  klasa III a

Opiekun: Danuta Świątek 

  • Konkurs na najpiękniejszą Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową. Środowiskowy konkurs  organizowany przez Szkołę i Parafię dla rodzin z Zaczarnia na wykonanie tradycyjnej szopki bożonarodzeniowej


I miejsce: Nikola Stadnicka – klasa II
II miejsce: Karolina i Ola Wardzała – klasa IIIa i IV
III miejsce: Wiktor Łuszcz – klasa IIIa
V miejsce: Patrycja Gondek, Julia Marek – klasa IV, V
VI miejsce: Dominik Książek – klasa I
VII miejsce: Laura Możdżeń – klasa II
VIII miejsce: Rafał i Aleksandra Gaweł –klasa IIIa i V

Wyróżnienia:
Natalia, Julia Pacher: klasa II, V
Martyna Książek: klasa II
Cichoń Dariusz: klasa IIIb
Józef Kajpust: klasa I
Agnieszka Kwapniewska: klasa IIIa
Agata Łuszcz: klasa IIIa
Eryk, Julia, Wiktoria Giża: klasa II i V
Paulina Lisiak: klasa VI

Organizatorzy: Bożena Kawa, Katarzyna Maślanka, Marian Brożek, ks. Robert Filipowicz

  • V Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek Niemieckojęzycznych dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VI i gimnazjów powiatu tarnowskiego, Gromnik 2017


I miejsce:   Marlena Madej, kl.V 

Opiekun: Anna Warchałowska, Dariusz Augustyn

  • XXV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, Śmigno 2017


II miejsce: Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zaczarniu

wyróżnienie indywidualne dla najlepszego wokalisty: Marlena Madej, kl. V

Opiekun: Dariusz Augustyn


  • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego – FOCUS


VII miejsce:  Eliza Kańka, kl. V

Opiekun: Monika Pałucka

  • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego w Słuchaniu ze Zrozumieniem THE BAT KID


II miejsce: Eliza Kańka, kl. V

Opiekun:  Monika Pałucka

  • VI Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, Zaczarnie 2017


I miejsce: Marlena Madej, kl.V

wyróżnienie specjalne - Julia Kiełbasa, kl.V

Opiekun: Katarzyna Hobler

  • XV Gminny Konkurs Języka Angielskiego, Zaczarnie 2017

laureatka etapu gminnego:
I miejsce:- Eliza Kańka, kl. V
laureaci etapu szkolnego:
I miejsce: Eliza Kańka, kl. V
II miejsce:  Emilia Boruta, kl. V
III miejsce: Marlena Madej kl. V, Julia Kiełbasa kl. V,
Kornelia Kosieniak kl.VI

Opiekun: Monika Pałucka

  • Konkurs na najpiękniejszą Rodzinną Palmę Wielkanocną. Konkurs środowiskowy organizowany dla rodzin przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej i Parafię Matki Bożej Bolesnej w Zaczarniu


I miejsce: Kamil Gąsiorek, kl. II,
III miejsce: Dominika Ciochoń, kl.III b

Wyróżnienia: Józef Kajpust kl. I
Kacper Flis kl. III b
Patrycja Gondek kl. IV
Julia i Wiktoria Giża kl. V
Martyna i Dominik Książek kl. II i I

Organizatorzy: Ewa Kuta, Bożena Kawa, Marian Brożek, ks. Robert Filipowicz

  • Finał Powiatowy w Piłce Halowej Chłopców


I miejsce: zawodnicy Szkoły Podstawowej w Zaczarniu w składzie:
Bartłomiej Niemczura, kl. V
Piotr Okarma, kl. V
Filip Tokarczyk, kl. V
Jakub Chrzanowski, kl. VI
Krzysztof Galus, kl. VI
Radosław Gumola, kl. VI
Dawid Szypułka, kl. VI

Opiekun: Dariusz Augustyn

 

  • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Żyję ekologicznie na co dzień” Śmigno 2017,  konkurs promujący ochronę przyrody oraz kształtowanie postaw proekologicznych


Wyróżnienie: Karolina Wardzała, kl. IIIa

Opiekun: Danuta Świątek

  • V Małopolski Konkurs Poetycki „Barwy Ojczyste”

Szkoła Podstawowa im. Batalionu "Barbara" AK w Pawęzowie,  konkurs polegał na napisaniu wiersza o dowolnej budowie lub akrostychu do hasła: Kochana ma Polsko!

II miejsce /w kategorii akrostych/: Emilia Boruta, kl. V /oraz nagroda specjalna ufundowaną przez Panią L. Jaźwińską - Redaktor Niezależnego Serwisu informacyjnego KADR/
II miejsce /w kat. wiersz o dowolnej budowie/:  Martyna Stelmach, kl. VI

Opiekun: Katarzyna Hobler

  • VIII Gminny Konkurs Wiedzy Mitologicznej, Łukowa 2017


I miejsce etap szkolny: Aleksandra Wardzała, kl. IV/udział w etapie gminnym/

Opiekun: Katarzyna Hobler

  • XIII Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki”, Lisia Góra 2017

IV miejsce: Jagoda Wróbel, kl. IIIa

Opiekun: Danuta Świątek

 

  • Konkurs „Drużyna przygód” w ramach drugiej edycji ogólnopolskiego programu „Zdrowe- nietrudne”


Wyróżnienie: kl. IIIa

Opiekun: Danuta Świątek

 

  • XII Gminny Konkurs Papieski

Konkurs poświęcony pamięci naszego wielkiego rodaka świętego Jana Pawła II odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Śmignie, przeprowadzony w czterech kategoriach:
– konkurs wiedzy: „Karol Wojtyła – Kardynał ”,
– konkurs plastyczny: „Jan Paweł II – Łowca Dusz Ludzkich”,
– konkurs pieśni oazowej,
– turniej recytatorski poezji Karola Wojtyły

III miejsce zespołowo: Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zaczarniu

Kategoria WIEDZA: Karolina Nowak kl. V, Julia Kiełbasa kl. V,
Aleksandra Gaweł kl. V
Opiekun:  Bożena Kawa

Kategoria RECYTACJA: Marlena Madej, kl. V
Opiekun: Katarzyna Hobler

Kategoria ŚPIEW:
solista: Marlena Madej kl. V
Zespół: Jagoda Wróbel kl. IIIa, Mateusz Kocoł kl. IIIa
Kacper Flis kl. IIIb, Aleksandra Wardzała kl. IV
Aleksandra Kocoł kl. IV, Adrianna Szostak kl. IV
Julia Kiełbasa kl. V, Julia Giża kl. V, Wiktoria Giża kl. V
Magdalena Łakoma kl. V, Emilia Łuszcz kl. VI
Opiekun: Dariusz Augustyn

Kategoria PRACA PLAST.: Anna Dulian kl. VI, Maria Ziobro kl. VI, Wiktoria Giża kl. V, Kornelia Kosieniak kl. VI,
Opiekun: Ewa Kuta

  • Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej


II miejsce: Dawid Szawica /reprezentował Gminę Lisia Góra w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Tarnowie/

Opiekun: Krystyna Merchut-Węc


  • II Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej „English Song" Wola Rzędzińska 2017

III miejsce - Marlena Madej ze Szkoły Podstawowej w Zaczarniu

Opiekun: Monika Pałucka, Dariusz Augustyn

 

  • Szkolny Konkurs Wiedzy o Marii Konopnickiej „Jeden z dziewięciu”

I miejsce: Aleksandra Wardzała, kl. IV
II miejsce: Adrianna Szostak, kl. IV
III miejsce: Marlena Madej, kl. V

Organizator: Katarzyna Hobler

 

  • Szkolny Konkurs Recytatorski Utworów Marii Konopnickiej


I miejsce:  Dominika Ciochoń, kl. IIIb
II miejsce: Agata Łuszcz, kl. IIIa
II miejsce : ex. Zuzanna Rokocz, kl. I
Aleksander Boruta, kl. II

Organizator: Katarzyna Hobler



Gratulujemy sukcesów uczniom i ich opiekunom.