Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Sanktuarium w Łagiewnikach

Dnia 13 czerwca 2017 roku dzieci klasy II  i III „a” naszej parafii, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły do swojego serca Pana Jezusa wraz ks. proboszczem Robertem Filipowiczem, swoimi paniami wychowawczyniami: mgr Barbarą Ziaja i mgr Danutą Świątek  oraz rodzicami uczestniczyły w pielgrzymce do Sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Krakowie – Łagiewnikach oraz znajdującym się nieopodal Centrum Papieskim „Nie lękajcie się”.

Pierwszym etapem naszej pielgrzymki był wspólna modlitwa i udział we Mszy Świętej w Sanktuarium w Łagiewnikach, następnie ucałowanie relikwii św. Faustyny Kowalskiej. Kolejnym etapem naszej pielgrzymki był wyjazd na wieżę widokową,  zwiedzenie Centrum Papieskiego „Nie lękajcie się”, szczególnie muzeum, w którym w sposób niezwykle ciekawy i ujmujący jest ukazane życie świętego Jana Pawła II oraz pamiątki po jego pielgrzymkach w ciągu całego pontyfikatu.
Ostatnią częścią naszej pielgrzymki było zwiedzanie królewskiego miasta Krakowa: Wawelu, Smoczej Jamy, okna „papieskiego” oraz Rynku i znajdujących się tam zabytków.
Dla wszystkich dzieci, rodziców, uczestników pielgrzymki była to nie tylko  cudowna uczta duchowa, ale także wspaniała lekcja historii.