Konkursowe zmagania…

Tradycją naszej szkoły są konkursy wiedzowe i recytatorskie związaną z Patronką - Marią Konopnicką.

Szkolny Konkurs Wiedzy o Marii Konopnickiej skierowany jest do uczniów klas IV – VI.  Wzorowany jest na telewizyjnym teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Reprezentanci klas IV – VI (wyłonieni na drodze eliminacji klasowych) odpowiadali kolejno na pytania. Poprawna odpowiedź oznacza zachowanie szansy, natomiast nieprawidłowa odpowiedź lub jej brak powoduje utratę szansy. Do ścisłego finału przeszli uczestnicy, którzy zachowali najwięcej szans. Po zaciętej rywalizacji udało się wyłonić laureatów:

I miejsce – Aleksandra Wardzała z klasy IV
II miejsce – Adrianna Szostak z klasy IV
III miejsce – Marlena Madej z klasy V

Konkurs wiedzowy, jak co roku był bardzo emocjonujący! Wszystkim uczestnikom gratulujemy imponującej wiedzy o życiu i twórczości Marii Konopnickiej.

Następnie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Utworów Marii Konopnickiej. Przepiękne recytacje utworów autorki „Roty” sprawiły, iż Jury mało bardzo trudne zadanie. Ostatecznie, po burzliwej naradzie, wyłoniono laureatów:
Klasy I-III

I miejsce –  Dominika Ciochoń z klasy IIIb
II miejsce – Agata Łuszcz z klasy IIIa
II miejsce – ex. Zuzanna Rokocz z klasy I i Aleksander Boruta z klasy II

Wszystkim Laureatom serdecznie dziękujemy!!!