Kółko języka angielskiego

W naszej szkole odbywają się zajęcia aż dwóch kółek języka angielskiego – dla klas IV-VI oraz dla klasy III. Założeniem programu kółek jest wspomaganie rozwoju kompetencji językowych ucznia (słuchania, mówienia, czytania i pisania) wynikających z podstawy programowej oraz rozwijanie ciekawości wobec innych kultur, wdrażanie do czytelnictwa, przygotowywanie do samodzielności w procesie uczenia się i umacnianie wiary we własne możliwości językowe, co zwiększa motywację do nauki.

Uczniowie wzbogacają swoją wiedzę w zakresie słownictwa i gramatyki języka królowej Anglii. Zdobywają oni informacje na temat krajów anglojęzycznych i ich mieszkańców oraz rozwijają umiejętności językowe. Dzieci rozwiązują różnego rodzaju ćwiczenia, grają w gry językowe oraz pracują ze słownikami i programami multimedialnymi, dzięki czemu uczą się języka poprzez zabawę.  Uczniowie przygotowują również referaty i plakaty oraz opracowują samodzielnie słownictwo, które wykorzystywane jest później na zajęciach.

I LOVE ENGLISH
Blog I love English powstał z myślą o uczniach SP. im. Marii Konopnickiej w Zaczarniu by zachęcić ich do odkrywania korzyści z nauki języka angielskiego oraz by na wesoło motywować ich do pracy. Na blogu uczniowie znajdą m.in. zadania oraz materiały dodatkowe, śmieszne filmiki, piosenki oraz linki do ciekawych stron do nauki j. angielskiego. Miłą niespodzianką dla dzieci jest również możliwość... pokarmienia chomika i rybek. Serdecznie zapraszam! Monika Pałucka

www.ilezaczarnie.blogspot.com