Kursy internetowe

Poniżej znajdują się prezentacje multimedialne (samouczki) dotyczące najpopularniejszych programów/narzędzi komputerowych. Samouczki te powstały na potrzeby programu CEO - Nauczycielska Akademia Internetowa. Samouczki te można wykorzystywać na licencji "Creative Commons, Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska".

Microsoft Word 2010 - Część 1
W pierwszej części samouczka poznasz podstawowe możliwości programu Microsoft Word. Dowiesz się jak zapisywać, otwierać i stworzyć nowy dokument. Po ukończeniu wszystkich lekcji będziesz w stanie stworzyć atrakcyjny wizualnie dokument i zdobędziesz wiedzę, która ułatwi Ci dalsze poznawanie całego pakietu MS Office.

Microsoft Word 2010 - Część 2
W drugiej części kursu poznasz podstawowe możliwości edycyjne, takie jak: kopiowanie tekstu, wybór czcionki, zmiana jej rozmiaru i stylu, zarządzanie akapitami i tworzenie listy.

Microsoft Word 2010 - Część 3
W trzeciej części kursu nauczysz się jak wstawić do dokumentu tabelę, obrazek oraz nagłówek i stopkę.

Microsoft Word 2010 - Część 4
W czwartej części kursu dowiesz się jak zmienić układ strony, jej rozmiar, kolor i położenie.

Microsoft Word 2010 - Część 5
W piątej i ostatniej części samouczka dowiesz się jak korzystać z narzędzi sprawdzania pisowni, tłumaczenia tekstu, dodawania komentarzy i trybu śledzenia zmian.

Microsoft Excel 2010 - Część 1
W pierwszej części kursu dotyczącego arkusza kalkulacyjnego poznasz podstawowe możliwości programu Microsoft Excel. Dowiesz się jak wypełniać komórki arkusza danymi oraz jak je formatować. Po ukończeniu wszystkich lekcji stworzysz arkusz, który samodzielnie wykona obliczenia i zaprezentuje dane w postaci tabel i wykresów.

Microsoft Excel 2010 - Część 2
W drugiej części samouczka nauczysz się dodawać nagłówki tabeli, filtrować i sortować dane oraz tworzyć tabele wykorzystujące gotowe style i formatowanie warunkowe.

Microsoft Excel 2010 - Część 3
W trzeciej części samouczka nauczysz się wykorzystywać podstawowe formuły obliczeń.

Microsoft Excel 2010 - Część 4
W czwartej części kursu nauczysz się wstawiać do arkusza wykres reprezentujący dane zapisane w tabeli.

Microsoft Excel 2010 - Część 5
W piątej i ostatniej części samouczka nauczysz się tworzyć tabelę przestawną oraz wykres przedstawny.

Microsoft PowerPoint 2010- Część 1
W pierwszej części kursu poznasz podstawowe możliwości programu Microsoft PowerPoint. Dowiesz się jak dodawać, edytować i usuwać slajdy prezentacji. Po ukończeniu wszystkich lekcji będziesz w stanie stworzyć atrakcyjną prezentację multimedialną.

Microsoft PowerPoint 2010 - Część 2
W drugiej części samouczka dowiesz się jak zwiększyć wizualną atrakcyjność prezentacji przy wykorzystaniu motywów oraz jak je edytować.

Microsoft PowerPoint 2010 - Część 3
W trzeciej części samouczka nauczysz się stosować efekty przejścia między slajdami prezentacjami.

Microsoft PowerPoint 2010 - Część 4
W czwartej części kursu nauczysz się tworzyć animacje korzystając z dostępnych wzorów.

Microsoft PowerPoint 2010 - Część 5
W piątej i ostatniej części kursu nauczysz się edytować tempo prezentacji oraz zapisywać ją w różnych formatach.

Jak wykorzystać bezpłatne aplikacje Google do stworzenia własnej platformy e-learning i prowadzenia zajęć w Internecie? Konto Gmail i internetowy album zdjęć Picasa5

Podczas tego kursu dowiesz się:

  • Jak założyć i obsługiwać konto poczty elektronicznej Gmail.
  • Jak stworzyć internetową galerię zdjęć za pomocą programu Picasa.

Jak wykorzystać bezpłatne aplikacje Google do stworzenia własnej platformy e-learning i prowadzenia zajęć w Internecie? Kalendarz

Podczas tego kursu dowiesz się:

  • Jak działa kalendarz Google.
  • Jak ustawić powiadomienia e-mail o ważnych wydarzeniach.

Jak wykorzystać bezpłatne aplikacje Google do stworzenia własnej platformy e-learning i prowadzenia zajęć w Internecie? Internetowe prezentacje

Podczas tego kursu dowiesz się:

  • Jak działają dokumenty Google.
  • Jak stworzyć prezentację projektu szkolnego.

Jak wykorzystać bezpłatne aplikacje Google do stworzenia własnej platformy e-learning i prowadzenia zajęć w Internecie? Internetowe dokumenty i współpraca online

Podczas tego kursu dowiesz się:

  • Jak działa funkcja wspólnej pracy nad dokumentem Google.
  • Jak wstawić komentarze.

Wordpress krok po kroku
WordPress to najpopularniejsza na świecie i całkowicie bezpłatna platforma do tworzenia blogów. Kurs prezentuje jego funkcje i zasady obsługi.

Montaż filmów w Windows Movie Maker
Dzięki temu szkoleniu zdobędziesz umiejętność samodzielnego montowania nagranych filmów. Dowiesz się jak zaimportować zdjęcia czy klipy, jak zastosować efekty filmowe w pokazie, jak utworzyć plik filmowy.

Szkolenie GIMP
Poznaj program, dzięki któremu możesz samodzielnie wykonywać grafiki i symulacje. Nauczysz się jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia aby nie powiększało niepotrzebnie prezentacji. Jak połączyć kilka zdjęć w ciekawą kompozycję. Jak zastosować efekty postarzenia czy uzyskać oryginalne napisy do wykorzystania w prezentacji czy na stronie internetowej.

Tworzenie stron WWW
W programie Zajączek stworzysz własną stronę internetową z tekstem, zdjęciami, odnośnikami do innych stron lub do e-maila. Dowiesz się jak rozmieścić tekst i zdjęcie na stronie wykorzystując tabele i jak opublikować stronę czyli umieścić w Internecie.